Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji z wyjątkowego multimedialnego widowiska, które telewizja HISTORY zorganizowała w Warszawie aby uczcić premierę nowego i ostatniego sezonu serialu "Wikingowie", którego premiera odbędzie się już dziś o 21:00. Na jednej scenie spotkali się twórca serialu Michael Hirst, Anna Maria Jopek, Grzegorz i Alicja Bral z Teatru Pieśń Kozła, Maciej Rychły oraz Einar Selvik, lider zespołu Wardruna. Uczestnicy wydarzenia opowiedzieli nam o nowym sezonie i roli muzyki stworzonej i wykonanej przez Polaków na planie "Wikingów".
ZDJĘCIA Z WYDARZENIA DO PUBLIKACJI:
Adam "Nergal" Darski, Michael Hirst, Einar Selvik
Panel dyskusyjny na temat muzyki w serialu "Wikingowie" z udziałem Michaela Hirsta, Grzegorza i Alicji Bral, Anny Marii Jopek, Macieja Rychłego i Einara Selvika.
Anna Maria Jopek i Robert Kubiszyn
Tym, co wyróżnia Teatr Pieśń Kozła na tle innych zespołów jest prowadzona przez niego działalność pedagogiczna. Stanowi ona integralną część wizji i misji teatru, który w ten sposób dzieli się swoimi doświadczeniami i je rozpowszechnia. W 2004 roku Manchester Metropolitan University zaprosił teatr do współpracy, w efekcie której powstał program studiów aktorskich MA Acting realizowany do 2012 roku. Od 2013 roku Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Bral School of Acting prowadzi kurs dla aktorów i praktyków z całego świata. Głównym przedmiotem zajęć jest autorska "Bral Acting Method", oryginalna metoda praktykowana w teatrze Pieśń Kozła. Studenci uczą się pracy z tekstem, z głosem, z ciałem, wyobraźnią i energią, wszystkie te składowe łącząc w organiczną całość. Program kursu uzupełniają wykłady na temat antropologii aktorstwa. Studia przeznaczone są dla aktorów, reżyserów, performerów i tancerzy. Teatr Pieśń Kozła był wielokrotnie nagradzany. Zdobył między innymi wyróżnienie za muzyczną interpretację spektaklu Hamlet – A Commentary i wyjątkowe techniki śpiewu użyte w przedstawieniu w ramach 25. Konkursu o Złotego Yoricka (Festiwal Szekspirowski w Gdańsku) 2018, prestiżowe nagrody FRINGE FIRST oraz HERALD ARCHANGEL na festiwalu w Edynburgu w 2012 roku. Na tym samym festiwalu teatr zajął pierwsze miejsce w rankingu krytyków opublikowanym przez „The List”.